Domov Háj - předvánoční aktivity

12.01.2016 15:00

   V úterý 17. listopadu se skupinka našich klientů jela podívat na tradiční trh řemesel do Havlíčkova Brodu. Kromě řemeslné výroby je zaujal doprovodný program i řada výrobků s vánoční tématikou. Potom se ještě zúčastnili vzpomínky u pomníku Obětem komunismu za účasti představitelů města Havlíčkova Brodu a poslance Parlamentu ČR Pavla Antonína.

   V pátek 27. listopadu jsme si v rámci dne otevřených dveří prohlédli VOŠ a Gymnázium v Ledči nad Sázavou. Nejvíce zájmu vzbudila výuka v učebnách výpočetní techniky, kde se žáci učí mj. 3D modelování a webdesign. Na gymnáziu naše uživatele zaujal anatomický model lidského těla, sestávající se z několika desítek rozkládacích součástí, a model kostry člověka. Závěrem jsme vystoupali do školní hvězdárny.

   Třetí adventní neděli jsme navštívili Adventní hradní jarmark na ledečském hradě. Na druhý den dopoledne se v Domově Háj uskutečnilo vystoupení flétnového souboru ZUŠ Ledeč nad Sázavou. Malé zpěvačky zazpívaly za doprovodu paní ředitelky Soni Brabcové a paní učitelky Liběny Čepové celou řadu vánočních písní. Jejich vystoupení mělo příjemný nádech a od klientů sklidilo veliký potlesk.

   Týden před Vánoci se v budově bývalého Městského úřadu uskutečnila třídenní prodejní výstava výrobků našich klientů. Klienti zde pomáhali s prodejem, a měli tak možnost popovídat si se svými známými nebo poznat nové lidi. Věříme, že se výrobky líbily, a nakupujícím dělají radost. Zájem o nabízené zboží je důležitým motivem pro další práci a zdravé sebevědomí obyvatel Domova, kteří se na výrobě podíleli.

   V listopadu a prosinci klienti za podpory pracovníků uskutečňovali vánoční nákupy. Nakupování vypadalo tak, že jsme postupně navštěvovali obchody podle jejich přání. Před zpáteční cestou si většinou ještě přáli posedět v kavárně nebo v restauraci, a tak si předvánoční nákupy užívali se vším všudy.

   Úspěšné vykročení do Nového roku vám přejí klienti a zaměstnanci Domova Háj.

 

Karel Borek DiS., pracovník aktivizace Domova Háj 

 

(Ledečský zpravodaj, leden 2016)